Czego nie wolno reklamować? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czego nie wolno reklamować?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Zacznijmy od tego, że zasady nie są takie same dla wszystkich krajów. Wiele z panujących reguł jest ustanowionych na podstawie przepisów regulowanych przez konkretne państwo

Tak też jest z branżami, które można promować za pośrednictwem Google Ads. Skupmy się jednak na Polsce i dziedzinach, które zostały zabronione w tym kraju.

Na pierwszym miejscu znajduje się alkohol. W Polsce nie można reklamować sprzedaży alkoholu, jak i napojów, które go przypominają. Ta sama sytuacja tyczy się również marek, zajmujących się trunkami wyskokowymi, one również nie mogą się w wyszukiwarce w formie reklamy. Branża jest ściśle zastrzeżona przez Google i nie ma mowy o jakichkolwiek reklamach, które w jakiś sposób mogłoby przyczyniać się do popadnięcia w nałóg przez społeczeństwo.

Jeżeli reklama alkoholów jest zakazana, to co w takim razie z reklamą środków leczenia uzależnień? One również objęte są zakazem. Aby móc reklamować ośrodki leczenia uzależnień, trzeba posiadać specjalny certyfikat.

Kolejną z branż, której nie wolno reklamować jest branża medyczna, a konkretniej rynek sumplementów. Nie wszystkie jednak produkty podlegają zakazowi.

Przede wszystkim nie wolno reklamować suplementów posiadających w składzie efedrynę lub gonadotropinę kosmówkową, łączoną z utratą wagi lub sterydami anabolicznymi. Od niedawna zakazane zostały również preparaty ziołowe, zawierające substancję czynną, a także produkty z melatoniną lub hormonem DHEA. W Polsce możemy promować leki dostępne tylko bez recepty.

Dodatkowo promowanie nieautoryzowanej apteki w wyszukiwarce także może spowodować zawieszenie konta.

Podróbki produktów
Reklamy, które mają skopiowany znak towarowy, logo lub jest niemal identyczne do zastrzeżonego produktu spotka odrzucenie.

Branża erotyczna – Płatne reklamy dla branż erotycznych jest bardzo ciężkie. Google oraz inne strony mają ściśle określone zasady, według których treści o charakterze seksualnym są całkowicie zakazane w promocyjnych formatach.

Jeżeli twój produkt zahacza o branżę erotyczną, musisz dokładnie sprecyzować kierowanie na osoby pełnoletnie, aby nie podpaść systemowi Google’a.

Kredyty i pożyczki
Klienci, którzy podejmują decyzję o wzięciu kredytu, powinni być dokładnie poinformowani o skutkach decyzji. Takie informację muszą zawierać strony przedstawiające ofertę. Cały regulamin musi być ujawniony i przejrzysty.

Również pod kreską znalazły się reklamy wyborcze. Politycy kandydujący w wyborach nie mogą reklamować się przy pomocy Google Ads.

Czym są treści, które podlegają ograniczeniom? Jest to wyrażenie, które ostrzega przed ryzykiem niedopuszczenia reklam do sieci.

Czarna lista Google’a ciągle się wydłuża. W branżach, które podlegają ograniczeniom od niedawna znalazły się serwisy techniczne czy działania związane z oprogramowaniami.

Google Ads zastrzega sobie również prawo do blokowania reklam, które obejmują nieodpowiednie treści- przedstawiające przemoc lub te które są obraźliwe.

Przed rozpoczęciem działań w Google Ads, zapoznaj się najpierw z zasadami dostępnymi na stronie oficjalnego support’u.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij