Czy Prestashop jest opłacalną inwestycją? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czy Prestashop jest opłacalną inwestycją?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Rynek e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie. Zaledwie kilka lat temu e-zakupy stanowiły raczej ciekawostkę niż codzienność, tym samym ich udział na rynku był znikomy. Internauci nie ufali internetowym zakupom, co jest typowe dla wszelkiego rodzaju nowości.

Sytuacja na przestrzeni lat diametralnie się zmieniła. Inwestorzy dostrzegli bowiem potencjał, jaki jest w ogólnoświatowej sieci, która daje nieograniczone możliwości sprzedażowe.

Zanim zadamy sobie pytanie „Czy PrestaShop jest opłacalną inwestycją?” dowiedzmy się czym on tak naprawdę jest.

Czym jest sklep internetowy PrestaShop?
PrestaShop to jeden z najpopularniejszych skryptów do prowadzenia własnego sklepu internetowego. Dodatkowo posiada on silnie rozbudowaną społeczność oraz wiele wtyczek rozwijających funkcjonalności.

Dość dobra wydajność, rozbudowana funkcjonalność i w miarę prosty sposób modyfikacji narzędzia czynią go jedną z najlepszych aplikacji dla programistów.

Sama instalacja oprogramowania jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Skrypt sam przeprowadza nas przez cały proces instalacji, wyjaśniając krok po kroku, co należy zrobić. Najnowszą wersję pobrać można z oficjalnej strony PrestaShop.

Czy warto wybrać PrestaShop?
Powodów do zdecydowania się na oprogramowanie PrestaShop jest wiele, każdy znajdzie w tym programie coś dla siebie. Niemniej jednak, jak każda platforma sklepowa, PrestaShop również ma swoje wady i zalety. Jednak jak w każdym przypadku w pierwszej kolejności warto jest skoncentrować się na jego mocnych stronach. To właśnie one pokazują, co zyskujemy i czego możemy oczekiwać.

Prosty i intuicyjny: oprogramowanie jest na tyle proste, że nawet początkujący przedsiębiorcy poradzą sobie nie tylko z samą instalacją, ale również z obsługą programu.

Wydajność: PrestaShop jest dość wydajnym narzędziem i nie wymaga dużej ilości zasobów serwera, jak na tak rozbudowane możliwości, które nam oferuje.

Społeczność: Poza sporą grupą użytkowników którzy posługują się j. angielskim znalazło się wiele osób, które bardzo polubiły ten skrypt w Polsce. Pełne wsparcie techniczne w j. Polskim możemy uzyskać na stronie prestashop.pl

Funkcjonalność: Oprogramowanie PrestaShop posiada dużo wbudowanych funkcjonalności. Wiele z nich nie dorównuje bardziej zaawansowanym skryptom, lecz jest w pełni wystarczające dla początkujących i średnio zaawansowanych właścicieli sklepów internetowych.

Reasumując, PrestaShop to dobre oprogramowanie na start dla początkujących i średnio zaawansowanych właścicieli sklepów. Wiadomo, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Jednak w przypadku PrestaShop ewentualne braki wbudowanych funkcji, można zastąpić darmowymi lub płatnymi wtyczkami.

Czy PrestaShop jest opłacalną inwestycją?
Nawet w przypadku posiadania sklepu stacjonarnego, cieszącego się dużą ilością klientów – zawsze może być lepiej. Nasz sklep internetowy PrestaShop możemy traktować jako reklamę i katalog naszych towarów i usług. Większość ludzi, przed wyjściem do sklepu stacjonarnego, chętnie spojrzy na naszą ofertę bez wychodzenia z domu, doceniając tym samym nasze starania i chętniej robiąc u nas zakupy.

Chcesz założyć swój własny sklep internetowy PrestaShop?
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Każde zadanie zlecone naszej agencji, jest wykonane profesjonalnie z najwyższą dbałością o szczegóły. Zaufaj profesjonalistom i zleć nam wykonanie swojego sklepu.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij