Czy warto zainteresować się animacją w marketingu? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czy warto zainteresować się animacją w marketingu?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Animacje reklamowe w dziedzinie marketingu są znane nie od dziś. Z początkiem były przeważnie odrzucane przez marketingowców, nawet firmy odrzucały je ze swoich promocji. W telewizji animacje reklamowe można było spotkać w pożyczkach pozabankowych. Dzisiaj animacje reklamowe są popularne tak samo jak klasyczne reklamy. Wiele dużych sklepów i kampanii społecznych je wykorzystuje. Ale jednakże nadal wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy postawić na taką formę reklamy.

Animacje reklamowe są dość nową formą reklamy. Wiadomo, że nowości przyciągają uwagę. Animacje są dobrą odmianą w stosunku uciążliwych reklam filmowych, których często przeciętnych widz nie rozumie.

W animacji reklamowej przemawia prostota. Firmy i organizacje często przedstawiają produkty za pomocą prostych obrazów, przez co są łatwe w odbiorze. Dzieci uwielbiają takiego typu reklamy, z uwagi na to, że występują w nich postacie, które dodają nim uroku. Zaletą animacji jest też przedstawienie prostego świata, przez co kilkulatek rozumie przekaz zawarty w tej animacji.

Dla przedsiębiorcy najistotniejsze są koszty inwestycji. Film trwający kilkadziesiąt sekund można przygotować za mniej niż za 100 zł. Lecz jeśli stawiamy przede wszystkim na jakość, lepiej zlecić wykonanie takiej animacji grafiki.

Spoty filmowe to nadal najczęściej użytkowana forma reklamy, dzięki czemu animacje reklamowe są pozytywniej odbierane przez klientów. Koszty animacji są znacznie niższe od filmu. Wykonanie spotu filmowego lub współpraca ze znanymi osobami potrafią przysporzyć znacznie większe koszty. W przeciwieństwie do animacji można stworzyć własne postacie, które mogą stanąć się bohaterami naszej firmy.

Jeżeli chcemy, aby ktoś wykonał animację reklamową profesjonalnie, to warto skorzystać z usług agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Prowadzimy działania związane z projektowaniem graficznym, szczegółowa oferta znajduje się pod: https://pixelwork.pl/projektowanie-graficzne/. Zapraszamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij