Czym jest Instagram i jak zbudować spoleczność? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym jest Instagram i jak zbudować spoleczność?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Czym jest Instagram i jak zbudować społeczność
Aplikacja Instagram jest znana na całym świecie. Jest wytworem firmy, która stworzyła Facebooka i bez dwóch zdań możemy stwierdzić, że jest ona jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Młodsze pokolenie z pewnością wie, że pierwszym pomysłem na stworzenie tego typu aplikacji był Snapchat. Zawierał on elementy AR, które dodawały gotowe filtry dodając do naszej twarzy śmieszne oczy, czy uszy. Każdy mógł wcielić się w jakieś zwierzę, lubi śmieszną postać. Pomysł został podłapany przez Facebooka i wykorzystali filtry na Instagramie. Snapchat przez swoje najnowsze aktualizacje podpadł publiczności, przez co większość z nich przeniosła się na Instagrama. W 2020r Instagram będzie obchodził swoje 10 urodziny a przez całą dekadę zebrała ponad miliard aktywnych użytkowników.

Na aplikację dziennie jest wrzucane ponad 95 milionów zdjęć. Są to zwykli śmiertelnicy ale także celebryci i ważne osoby. Przy dzisiejszym rozwoju technologii każdy może zostać kimś, zakładając firmę, czy choćby konto na Instagramie, gdzie nasi zwolennicy będą nam dawać masę polubieni i pisać miłe komentarze. Takie osoby mogą zacząć zarabiać pieniądze, ponieważ takim osobom, firmy chętnie proponują współpracę w postaci lokowania produktu. Nie zawsze jednak trzeba być kimś, by zdobyć ogromną ilość lików. Wystarczy być kreatywny lub prowadzić jakiś kontrowersyjny content. Oto kilka z najpopularniejszych zdjęć, które podbiły Instagramowy świat.

1. World_record_egg
Na tapet weźmiemy zwykłe, najzwyklejsze jajko. Jest to pierwsze tego typu zdjęcie, które uzyskało tak potężną liczbę polubieni. Dlaczego? No właśnie, dlaczego? Nikt tego nie wiem, ale z racji tego, że reszta osób to lubi, każdy musi to polubić. Pomimo iż zdjęcie zostało wrzucone w 2019r. a dokładnie 4 stycznia, to jest ono najpopularniejszym zdjęciem na Instagramie

2. Kyliejenner
Ponad 18 milionów użytkowników polubiło pierwsze zdjęcie córeczki Kylie Jenner przedstawiającą mała rączkę ściskającą palec mamy. Rzesza fanów z racji kochania swojej ulubionej celebrytki wybiło to zdjęcie do top 2 najwyżej ocenianych zdjęć. Spora liczba, prawda?

3. Xxxtentacion
Na naszym zestawieniu pojawił się raper mniej znany przez polską publiczność. Na ten moment jest to jedyne zdjęcie na jego koncie i prawdopodobnie ostatnie, gdyż raper został postrzelony w 2018r. Z racji kontrowersji jaką za sobą niósł raper, ludzie nie wierzyli, że to prawda, a wręcz przeciwnie. Twierdzili że raper ma się dobrze, a to tylko przedwczesna scenka promująca jego nową płytę.

4. Arianagrande
To kolejny i ostatni ze zdjęć w naszym zastawieniu, które przedstawia Ariane Grande przebraną za aniołka. Ponad 6.8 mln użytkowników polubiło to zdjęcie piosenkarki. Wiadome jest, iż z racji tego, że jest ona celebrytką, to zbiera wokół siebie potężną społeczność, więc stąd ta ilość. Ale teraz skupimy się nad tym, co musimy zrobić, byś ty zdobył podobną liczbę polubień.

Kończąc nasze zestawienie dam ci kilka argumentów, dla których warto rozwijać Instagrama. Przede wszystkim fakt, że jeśli poświęcimy na to tyle czasu ile poświęcasz na zwykłą pracę, to inne firmy mogą chcieć z tobą współpracować. Początkowo nie są to zbytnio duże pieniądze, bo ok 30-80zł za zdjęcie, natomiast wraz z kasą rośnie apetyt, dlatego jeśli będziesz prowadził interakcję wraz ze swoją publicznością, będziesz zdobywał więcej pieniędzy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wraz ze wzrostem liczby fanów, będzie rosła także twoja popularność. Pragnę zaznaczyć, że nie każdy jest w stanie nosić ciężar na swoich barkach taki jak popularność, ale jeśli zawsze marzyłeś by zostać młodym Justinem Timberlake, to polecam tą formę prowadzenia biznesu.

Pieniądze pieniędzmi, każdy chciałby je mieć, jednak jeśli chcesz czerpać inne korzyści z tego interesu to jest to wręcz wskazane. Możesz zawsze dostawać ciuchy lub przedmioty elektroniczne i je recenzować. Jeden z moich znajomych testował w taki sposób e-papierosy i dodatkowo zarabiał na tym pieniądze. Jeśli jesteś fanem takich rzeczy, to dlaczego nie skorzystać z promowania produktów?

Jeśli masz jakiś kontrowersyjny temat, którym chciałbyś się podzielić ze światem, to jest to również możliwe. Trzeba mieć psychikę ze stali, by tego dokonać, jednak jest to najlepszy sposób, który cieszy się swoja popularnością. Dobrym przykładem jest tutaj Kruszwil, który przez hańbienie biedoty i kreowania się jako bogatego lorda, zyskał potężną sławę. Oczywiście wszystko było podpuchą, początkowo ludzie podchodzili do niego z nienawiścią i twierdzili, że jest zwykłym prostakiem. Oczywiście zyskał dużą popularność w szybkim tempie i ma on rzeszę fanów, którzy go wspierają, ale są też tacy, którzy hańbią jego zachowanie.

Jak widać niema złotego środka na określenie tego, co robić by zyskać sławę w świecie Internetu. W sieci jest już tyle kont o podobnym contencie, że ciężko jest się wyróżnić, jednak są osoby, które ciągle udowadniają nam, że niema rzeczy niemożliwych. Dlatego jeśli jesteś osobą ucząca się, lub masz nadmiar czasu, który można by było zagospodarować, to spróbuj a może się uda.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij