Czym jest marketing internetowy? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym jest marketing internetowy?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Przede wszystkim trzeba wyjaśnić hasło marketingu. Marketing jest niczym innym jak procesem społecznym, który pozwala wymieniać i oferować towary, bądź usługi, które posiadają daną wartość. Procesem marketingowym, jest przemyślana strategia, której działaniem ma być skutek w postaci pozyskaniu klientów, bądź podwyższeniu swoich sprzedaży. W marketingu internetowym korzysta się z wielu narzędzi, które pomagają w prowadzeniu skutecznych kampanii.

Marketing internetowy – definicja
Marketingiem online można nazwać wszelkie działania mające na celu opracowywanie strategii, w której skład wchodzi: wprowadzenie produktu na rynek i jego promocja. A wszystko to dzieje się w oparciu o Internet. Takie działania dążą do powiększenia widoczności firmy w Internecie, a najlepszym narzędziem do tego jest strona www. Marketing internetowy utrwala więzi pomiędzy marką, a odbiorcą. Porównując marketing tradycyjny do internetowego, to rola odbiorcy jest znacznie większa. Odbiorca ma możliwość prowadzenia dialogu z marką i wyrażenia swojej opinii w odpowiedzi na działania marketingowe.

Reklama Internetowa złożona jest z wielu elementów, które wpływają na końcowy skutek dobrze prowadzonego marketingu online. Najpopularniejsze działania marketingu w Internecie to: pozycjonowanie stron i optymalizacja SEO, reklamy Google Ads, video-marketing, mailing, profile Social Media oraz blog.

Żeby odnieść sukces w marketingu internetowym trzeba go odpowiednio zaplanować i wdrążyć. Jeżeli ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy, to warto skorzystać z usług agencji specjalizujących się w e-marketingu. Istnieje również druga droga do prowadzenia skutecznego marketingu, czyli działanie na własną rękę. Jeżeli posiadamy odpowiednie doświadczenie jesteśmy w stanie samodzielnie osiągnąć sukces. Jednakże trzeba być na bieżąco z trendami panującymi w marketingu online. Warto pamiętać, aby unikać sposobów, przez które osiągniemy szybkie, ale krótkotrwałe efekty. Może to niestety wpłynąć negatywnie na wizerunek firmy i pozycję w sieci. Dobrze wyznaczona grupa docelowych odbiorców i strategia są w stanie przynieść oczekiwane, pozytywne efekty. Warto jest prowadzić analizy, które pozwolą określić, jakie działania najlepiej sprawdziły się na danych odbiorcach i dostosowywać je w razie potrzeby. Sam marketing to nie wszystko, jakość produktu i usług musi stać również na takim samym poziomie jak sam marketing internetowy. Ważne, by odbiorcy nie byli rozczarowani z powodu słabej jakości oferowanego produktu. W tym przypadku trzeba zbalansować jakość marketingu do jakości usługi bądź produktu. Przecież nie chcemy by nasi odbiorcy byli rozczarowani z powodu przerostu formy nad treścią.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, kim jest Influencer. Influencer to osoba, posiadająca określone grono odbiorców i jest w stanie wywierać na nich wpływ. Taka osoba przyczynia się do zwiększenia sprzedaży, kreowania opinii czy też budowania angażu wokół treści publikowanych przez siebie. Wiele Influencer’ów można znaleźć w Social Mediach takich jak: YouTube, Instagram, Facebook, Tik Tok albo na blogach. Wybór nie jest łatwy, ale jeśli uda nam się wybrać odpowiedniego Influencer’a, to wyniki mówią same za siebie. Warto mieć na uwadze, że większość Influencer’ów w Internecie jest młoda i niedoświadczona. Przy wyborze osoby musimy się liczyć, że Influencer poprzez brak swojego doświadczenia może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych! Usługi takiej osoby internetowej nie są tanie, trzeba się liczyć z dużymi kosztami.

Jeżeli nie wiemy w jaki sposób chcemy prowadzić marketing internetowy, warto powierzyć to zadanie agencji, która się tym zajmuje. Całe działanie leży po stronie agencji, oni odpowiadają za skuteczne prowadzenie marketingu w sieci. Nasza agencja interaktywna Pixelwork.pl prowadzi działania marketingowe. Warto odwiedzić naszą ofertę pod stroną: Link do oferty marketingu internetowego. Zapraszamy do kontaktu z nami, każdą ofertę starannie dopasowujemy do potrzeb klienta.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij