Czym jest outsourcing? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym jest outsourcing?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Outsourcing to inaczej zlecenie jakieś pracy lub zadań zewnętrznym firmom specjalizującym się w danej dziedzinie. Sposób ten jest głównie stosowany w celu obniżenia kosztów za daną usługę. Dzięki temu, nie musisz zatrudniać kolejnych pracowników na stanowiska, a w zamian możesz zlecić wykonanie jakieś usługi firmie zewnętrznej.

Idealnym przykładem, jest korzystanie z usług biura rachunkowego. Zamiast zatrudniać księgowego na etat, zawsze możesz zlecić księgowość zewnętrznym firmom. Jest to dużo wygodniejsze i tańsze, w przeciwieństwie do płacenia miesięcznego wynagrodzenia pracownikowi.

Dlaczego warto skorzystać outsourcing`u?
Dzięki zleceniom pracy firmom zewnętrznym, będziemy mogli skupić całą swoją uwagę na głównych celach i zadaniach firmy. To nie wszystko. Wiąże się z tym również potężna redukcja kosztów. Dzięki temu, że firmy wykonają pracę za nas, nie mamy potrzeby zatrudniania i doszkalania własnej specjalistycznej kadry. Pracownik musi na czymś wykonywać swoje obowiązki. Trzeba zatem zakupić sprzęt, na którym przyjdzie mu pracować. Rozłożenie pewnej ilości obowiązków Twojej firmy, na inne zewnętrzne działalności, pozostawi dużo więcej czasu na przemyślenia. Ty jako właściciel będziesz czuł się spokojniej, a twoi pracownicy, będą mieli mniej obowiązków na głowie, przez co będą czuli się komfortowo, co przekłada się na szybkość pracy.

Jakie jest ryzyko?
Można stwierdzić, iż korzystanie z zewnętrznych źródeł może być ryzykowne. Trzeba przecież udostępnić innej firmie własną bazę danych, listę klientów itp. Bez ryzyka niema zabawy. Zakładając działalność gospodarczą powinieneś od samego początku wiedzieć, że jest to ryzyko. Wszędzie je możesz spotkać. Idąc ulicą możesz się przewrócić. Twoim zadaniem jest zniwelowanie ryzyka do minimum. Zawiąż buty, tak byś nie potknął się o własne nogi. Warto jest przeanalizować działania konkretnego specjalisty. Poznanie opinii innych konsumentów jest również wskazane. Sprawdź co oni rzeczywiście reprezentują. Jedną z istotniejszych rzeczy jest przygotowanie umowy, by mieć pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Podsumowanie
W sytuacji gdy przedsiębiorstwo doskonale funkcjonuje a Twoja firma rośnie wraz z ilością obowiązków, to warto jest zastanowić się nad tą formą dzielenia zadań. Przez zbyt dużą ilość ról jednego pracownika w firmie, mogą zacząć się pojawiać problemy w postaci źle wykonanej pracy, co wiąże się z niezadowoleniem klienta.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij