Czym jest PrestaShop? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym jest PrestaShop?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

PrestaShop to inaczej oprogramowanie sklepu internetowego. Udostępniane jest dzięki licencji Open Software License 3.0. Zbudowany jest na języku PHP, JS, CSS HTML i bazie danych MySQL. Najnowsza wersja obecnie oparta jest na frameworku Symfony.

Po zainstalowaniu sklepu otrzymujemy wszelkie funkcjonalności do prowadzenia sprzedaży. Wystarczy tylko wprowadzić produkty i skonfigurować płatności oraz wysyłkę. Funkcji w PrestaShop jest ponad 300 i non stop pojawiają się nowe. Oznacza to, że PrestaShop jest nieustannie rozwijany poprzez programistów, a ewentualne błędy są eliminowane na bieżąco.

PrestaShop posiada prosty w obsłudze panel administracyjny, dzięki któremu codzienne zarządzanie sklepem nie przysparza problemów początkującym sprzedawcom. Jest na tyle rozbudowany, że jego możliwości są nieskończone. Sam panel możemy osobiście rozwijać pod własne preferencje.

W tym oprogramowaniu znajdziemy ponad 70 tłumaczeń, dzięki którym będziemy mogli sprzedawać nasze produkty na całym świecie. Ponadto występuje blisko 110 integracji oficjalnych partnerów, którzy są liderami swoich branż. Można śmiało wymienić partnerów takich jak: PayPal, TNT lub eBay. Dzięki temu sprzedaż towarów na inne rynki jest znacznie łatwiejsza.

Świeżo zainstalowane oprogramowanie zawiera w sobie rozwinięte narzędzie do prowadzenia przeróżnych działań marketingowych. Przykładowo możemy dzięki niemu rozpowszechniać kody rabatowe. Jeśli chcemy rozwijać swój własny sklep nie trzeba inwestować w skomplikowane platformy.

Trudności może przysporzyć samodzielna instalacja sklepu. Jeśli ktoś nie jest zbyt dobrze zaznajomiony z takiego typu oprogramowaniem, to może nie obyć się bez pomocy specjalisty. Niektóre funkcjonalności są płatne, lecz i tak jest to znacznie mniejszy koszt niż zlecenie programiście napisania dodatku od zera.

PrestaShop to bardzo dobry wybór dla początkujących sprzedawców, którzy myślą w przyszłości o rozwoju swojego sklepu. Łatwość obsługi jest doceniona poprzez początkujących sprzedawców.

Jeśli chcemy posiadać swój własny sklep internetowy w oparciu o oprogramowanie PrestaShop, to warto zasięgnąć pomocy agencji interaktywnej Pixelwork.pl. W swojej ofercie posiadamy usługę tworzenia sklepów internetowych. Zapraszamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij