Czym jest system CMS? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym jest system CMS?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Nie trzeba być programistą, ani znać języka HTML, by zarządzać swoją stroną internetową. Wystarczy nam logowanie do systemu zarządzania treścią z ang. CMS. Warto wiedzieć szczegółowo czym jest CMS i jakie są jego rodzaje.

CMS to oprogramowanie, które może mieć każdy użytkownik na swojej stronie. Dzięki niemu możemy samodzielnie publikować treści na stronie internetowej, ich modyfikacji i organizacji. Przeważnie trzeba poświęcić trochę czasu na poznanie się z tym systemem, lecz nie jest to wcale trudne.

Rodzaje CMS
Autorski CMS — to taki, który jest tworzony w sposób unikalny i dostępny tylko np. dla danej agencji. Dużą zaletą tego systemu jest jego prosta obsługa.

Open Source — to systemy udostępnione użytkownikom bezpłatnie. Ich największą zaletą jest prosta dostępność i możliwość instalowania rozszerzeń.

Jaki system wybrać?
Wordpress — to najpopularniejszy system CMS na całym świecie. Najlepiej wykorzystuje się go do tworzenia prostych stron lub blogów. WordPress wyróżnia się z tłumu poprzez mnogość wyboru wtyczek, motywów i szablonów. Dla niektórych może się okazać, że ilość wtyczek do instalacji jest minusem. Wadą tego typu systemu jest również zabezpieczenie, które nie zawsze jest w stanie spełnić swoją funkcję. WordPress nie pozwala na tworzenie stron bardzo rozbudowanych.

Joomla — To drugi najpopularniejszy CMS. Joomla jest znacznie bardziej rozbudowana w porównaniu do WordPressa, a panel administratora może okazać się trudniejszym niż na WordPressie. Joomla daje dostęp do dużej bazy informacji i społeczności. Dodatkowo istnieje duża ilośc funkcji. Dużo agencji, które projektują strony na Joomli tworzą instrukcje obsługi do zarządzania tym CMS’em.

Drupal — to najbardziej zaawansowany system. Pozwala na wprowadzenie ciekawych funkcji i umożliwia znaczną modyfikacje i zarządzanie treścią. Może być wykorzystywany do rozbudowanych stron internetowych, jednakże jego sama obsługa nie jest taka prosta. Wymaga się podstawowej znajomości PHP, HTML, CSS.

Quick.CMS – Można go porównać do WordPressa i Joomli. Pozwala na tworzenie prostych stron i blogów. Do tego CMS jest niestety mało wtyczek.

Typo3 — dzięki temu CMS możemy tworzyć proste jak i zaawansowane serwisy. Możemy korzystać z forów dyskusyjnych i dużych galerii zdjęć. Osoby, które nie posiadają jakiejś wiedzy programistycznej mogą mieć problemy z obsługą tego CMS.

Jeśli sami nie chcemy lub nie mamy czasu na tworzenie strony internetowej opartej na systemie CMS, to warto powierzyć swoje zlecenie agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Tworzymy strony internetowe oparte na systemach CMS. Szczegółowa oferta znajduje się pod adresem: Link do oferty tworzenia stron internetowych. Zapraszamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij