Czym się różnią SEO i SEM? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Czym się różnią SEO i SEM?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

SEO i SEM stają się coraz bardziej popularnymi narzędziami do promowania stron w sieci. Warto wiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać je w efektywnym zarządzaniu treścią.

Oba pojęcia oznaczają różne działania w marketingu internetowym. SEM to inaczej SEO + PCC, a seo to inaczej pozycjonowanie. Pay Per Click oznacza płatność za kliknięcie.

SEM, to inaczej marketing w wyszukiwarkach. To zespół ogólnych działań mających na celu podniesienie pozycji określonego serwisu w wynikach wyszukiwania. SEM jest terminem znacznie szerszym niż samo SEO. Stanowi ono całościowy proces marketingowy, którego celem jest skierowanie ruchu na reklamowane strony przez działania SEO, bądź kupowanie promocji.

Ruch SEM ma duże znaczenie z uwagi na ukierunkowanie użytkowników wyszukiwarek. Użytkownicy Internetu podczas poszukiwania informacji w sieci przeważnie wpisują pytania w pole wyszukiwania. Kiedy taka osoba postanowi odwiedzić stronę z listy wyszukiwania lub kliknie na baner reklamowy, to zwiększa się możliwość powstania konwersji.

SEO to jeden z elementów, które składają się na marketing w wyszukiwarkach. Stanowi to długoterminowe przedsięwzięcie, którego efekty można dostrzec nawet po kilku miesiącach.

Dlatego też zadaniem optymalizacji SEO można określić jako stosowanie odpowiednich strategii i taktyk, aby być pewnym, że nasza strona jest widoczna dla wyszukiwarek internetowych i poprawienie jej widoczności w wynikach.

Istnieją dwa rodzaje SEO: on-site i off-site. Pierwszy rodzaj związany jest z przygotowaniem strony internetowej na to, aby była lepiej widoczna i zrozumiała dla wyszukiwarki.

Off-Site SEO to nic innego jak wzmocnienie siły serwisu oraz listy słów kluczowych poprzez zastosowanie odpowiedniego działania poza samą stroną. W obrębie SEO często można spotkać określenie white hat oraz black hat. Pierwsze z nich odnosi się do działań SEO zgodnymi z regulaminami wyszukiwarek, a drugie już nie.

Warto spojrzeć na ofertę naszej agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Prowadzimy działania związane z marketingiem i SEO. Szczegółowa oferta znajduje się pod: Link do oferty marketingu internetowego. Zapraszamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij