Do czego służy Google Optimize? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Do czego służy Google Optimize?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Google to nie tylko wyszukiwarka, z której korzystamy każdego dnia. Posiada ona znacznie więcej narzędzi, które potrafią pomóc nam z codziennymi obowiązkami i usprawniają naszą pracę. Wśród nich można wymienić: Gmail, Kalendarz, Arkusze Google, Google Drive etc. Oferuje również wiele narzędzi, które przeznaczone są dla webmasterów. Można wymienić takie jak: Page Speed Insights, Google Analytics, Google Keyword Planner itd.

Ciekawym i darmowym narzędziem Google jest na pewno Optimize. Przeznaczone jest ono do optymalizowania stron internetowych pod UX. Przydatne jest to, że Google Optimize jest kompatybilne z narzędziami takimi jak: Analytics oraz Tag Manager.

Stworzyli je, aby pomogło webdeveloperom, lecz nie oznacza to, że nie może z niego korzystać właściciel strony internetowej. Przy tworzeniu strony internetowej właściciel nie zawsze jest pewien, jakie rozwiązanie jest dla niego bardziej korzystne.

Z pomocą przychodzi właśnie wyżej wspominany Google Optimize, który pozwala testowanie zmian wprowadzanych na stronie pod kątem odbioru jej przez użytkowników. Wraz z połączeniem z innymi narzędziami od Google, podczas testu otrzymujemy wiarygodne wyniki, które pomogą dokonać odpowiedniej oceny strony. Działania Google Optimize składa się z 3 testów:

— test A lub B — pozwalają one na testowanie jednej zmiany na stronie przy wykorzystaniu więcej niż dwóch wariantów strony :

— testy wielowymiarowe — umożliwiają testowanie wielu zmian na stronie przy wykorzystaniu więcej niż dwóch wariantów strony

— testy przekierowań — to możliwy test oddzielnych stron, które różnią się adresami URL

Jak można zauważyć, to Google ze swoimi narzędziami daje wiele możliwości testowania naszych pomysłów na projekt strony. Za każdym razem możemy określić do jakiej grupy użytkowników on trafi, a to pozwoli nam na uzyskanie jeszcze bardziej wiarygodnych wyników.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij