Ile kosztuje strona internetowa? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Ile kosztuje strona internetowa?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Pytanie wydaje się proste, lecz odpowiedź na nie uzyskamy dopiero, gdy zagłębimy się w temat. To tak jakby ktoś zadał pytanie „Ile kosztuje samochód”. Oczywiście możemy odpowiedzieć że 5000zł a możemy odpowiedzieć 300000zł. Przedział cenowy jest potężny a przecież to i to należy do kategorii samochodów. Zatem cena za stworzenie strony internetowej jest również w podobnym przedziale, lecz troszkę mniejszym.

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie strony internetowej?
Jeżeli znasz się na temacie i potrafisz sam stworzyć stronę internetową, np. na gotowym CMS – (System Zarządzania Treścią) jakim jest np. WordPress to z dumą mogę ci powiedzieć, że jedyne za co zapłacisz, to za domenę, za serwer oraz prąd który zużyjesz przy projekcie. Natomiast jeżeli jesteś kompletnie zielony w temacie, to powinieneś zacząć oszczędzać pieniądze. Nie mam zamiaru Cię wystraszyć, natomiast stworzenie strony internetowej typu 1-3 stron, na gotowym szablonie kosztuje w granicach 600-800zł. Może wydawać się to dużo, natomiast istnienie w sieci w dzisiejszych czasach to kluczowy element i warto zainwestować w ten dział informatyki. Co natomiast w przypadku gdy chcesz stworzyć coś większego? Mam na myśli sklep ze wspaniałymi animacjami czy skryptami, które będą wykonywały za Ciebie całą robotę. Tu zaczyna stawka rosnąć. Oczywiście programista, który będzie wykonywał takową stronę powinien zapytać się, czy chcesz stronę stworzoną na gotowym szablonie i silniku, czy tworzona od początku, do końca. Przy wybraniu tej drugiej opcji, możecie się spodziewać dużej stawki oraz długiego czasu na wykonanie takowej pracy, gdyż jest to niestety czasochłonne. Dlatego przy zleceniu powinieneś dokładnie przeanalizować, jaka będzie to strona, jakie artykuły i treści będziesz zamieszczał na swojej stronie i oczywiście czy warto wydać grubą gotówkę na witrynę, by nie zmarnować jej potencjału. Dodatkowo istnieje coś takiego jak pozycjonowanie stron czyli w skrócie SEO, reklamy Google Ads i innego tego typu elementy, które możemy uwzględnić w projekcie. Ważny etap o który warto zadbać, gdyż co ci ze strony, której nikt nie odwiedzi, ponieważ Google zablokowało wyświetlanie się jej w wyszukiwarce, bądź słowa kluczowe odbiegają kompletnie od tematu twojej Witryny. Korzystanie z tego typu usług nie jest wymagane, natomiast przy stworzeniu już własnej strony, warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż etap ten jest skomplikowany, gdyż niema na niego złotego środka, więc pozostaje nam nic innego jak kombinowanie i eksperymentowanie z tematem dotyczącym SEO. Link do oferty pozycjonowania stron. O tym znajdziecie również artykuł na naszym blogu. Po konsultacji ze zleceniobiorcą, ten powinien Ci wszystko wytłumaczyć, na jakiej zasadzie to polega i dlaczego tak drogo!

Jak widać, ciężko odpowiedzieć na pytanie, ile powinienem przeznaczyć pieniędzy na stronę internetową. Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie. Czy wydasz 600zł czy 8000zł to kwestia tego jak bardzo zawansowaną stroną internetową chcesz dysponować. Zwróć proszę uwagę również na to, czy takowa strona internetowa zwróci ci koszt, który musiałeś ponieść przy kupnie witryny.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij