Jak płacą w social media? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak płacą w social media?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Przed wyborem swojej profesji, warto jest zastanowić się i skrupulatnie przeanalizować, ile zarobisz na danym stanowisku. Jest to bardzo dobre spojrzenie z perspektywy zaplanowania swojej przyszłości. Mało ludzi to robi, przez co godzą się na dużo mniejsze stawki niż im przysługują, tłumacząc się tym, że lepiej nie kombinować, bo lepszej pracy nie znajdę. Rzeczywistość jest znacznie inna, ponieważ rynek pracy jest rozwinięty na naprawdę potężnym poziomie, ale wszystko zależy od twojej profesji.

Jaka jest stawka w social media?
Nie ukrywam, iż stawka może się różnić, w zależności od wielkości danej firmy oraz od umiejętności jakie posiadamy. Często jest tak, że ludzie zawyżają swoje umiejętności a w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Pracodawcy patrzą na świadectwo ukończenia studiów, natomiast dużo większym plusem jest chęć nauki nowych umiejętności. Jeśli osoba jest zawarta i gotowa na naukę, to istnieje dużo większa szansa, że dostanie tą posadę.

Specjalista social media
Średnia wypłata w branży social media to ok 4,700 zł / brutto. Oczywiście znajdą się tacy którzy zarobią mniej. To są właśnie osoby, które nie są w temacie zarobków, lub dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem. Jest to temat na tyle ciężki, że nie da się go wyuczyć czytając książkę. Jedyny sposób na zrozumienie tej branży jest eksperymentowanie. Tylko to może nam przynieść lepszy dochód.
Manager social media
Social media manager posiada dużo większą stawkę. Wraz ze wzrostem umiejętności, będą rosły jego wyniki. Jeśli praca zostanie wykonana skrupulatnie, a statystki będą pokazywały zdecydowany wzrost, to jego praca zostanie jak najbardziej doceniona. Średnia stawka Social media managera to ok. 7,200 zł / brutto. Za taką kwotę możemy śmiało udać się na wymarzone wakacje ze swoją rodziną. Siódemka z przodu przy 4-cyfrowym wynagrodzeniu potrafi ucieszyć.

Szef social media
Znajdą się również tacy, którzy chcieliby otworzyć jakiś dział w swojej firmie, ale nie są przekonani co do zarobków, gdyż nie są oni wtajemniczeni. Ile zarabia szef całej korporacji odpowiadający za social media? Tutaj stawka rośnie i to konkretnie, gdyż przy dobrych wiatrach miesięczny przychód może osiągnąć wartość pięciocyfrową, a mianowicie nawet ponad 11 tyś zł / brutto. Trzeba tutaj szczególną uwagę zwrócić na „przy dobrych wiatrach”, gdyż stawka się mocno waha. Dużą rolę zagrają tutaj kontrakty / umowy podpisane z różnymi przedsiębiorstwami. Jeśli ktoś utrzymuje stałą współpracę, to wiadome jest, że miesięczna stawka będzie utrzymywała się w tych granicach.

Podsumowanie
Po przeczytaniu artykułu można stwierdzić, iż praca przy biurku i ciągłe doszkalanie może przynieść naprawdę potężną wypłatę. Wszystko jest zależne od tego, jak dużo czasu poświęcimy na doszkalanie. Praca ta jest na tyle elastyczna, że trzeba wykazać się potężną kreatywnością. Jedne posty będą dotyczyły drukarni, inne ogrodnictwa. Można z łatwością stwierdzić, że praca ta jest pracą rozwojową.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij