Jak pozyskiwać backlinki do strony internetowej? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak pozyskiwać backlinki do strony internetowej?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Istnieje wiele czynników wpływających na pozycję strony w Internecie. Linki zewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów skutecznego pozycjonowania. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie zyskać wysoki page rank.

Backlinki to inaczej linki zwrotne, które prowadzą do naszej strony z innej. Zasada jest taka, że im więcej tym lepiej. Istnieją bowiem backlinki bardziej i mniej wartościowe.

Najprostszym sposobem pozyskiwania backlinków są katalogi stron. W Internecie istnieje wiele katalogów, w których można dodać własną stronę. Przeważnie katalogi z niskim Page Rank są darmowe, natomiast te z wyższym już wymagają zapłaty. Wyszukiwanie katalogów i wpisywanie do nich naszą stronę jest czasochłonnym procesem. Warto poszukać jakichś botów, które automatycznie się tym zajmą.

Warto samemu prowadzić strony zapleczowe. To takie strony, które posiadają kilka artykułów o podobnej tematyce co nasza strona i linkują do naszej głównej firmowej. Należy pamiętać, aby tworzyć treści oryginalne.

Kolejnym ciekawym sposobem na pozyskiwanie backlinków jest wymiana linków. Polega to na wzajemnym linkowaniu z osobami prowadzącymi blogi. Warto znać ten sposób, gdyż w przypadku jeśli taki bloger jest popularny możemy wiele zyskać na pozycji.

Pisanie samodzielnie na różnych forach internetowych jest w stanie nam pomóc również efektywnie. Jest to naturalny proces, należy się skupić na forach tematycznych jak nasza główna.

W przypadku, gdzie posiadamy usługi w postaci produktów na stronie warto zadbać o klienta. Jeżeli klient będzie pozytywnie zadowolony z naszego produktu bądź usługi, jest w stanie polecić naszą stronę swojemu znajomemu lub rodzinie. W ten sposób przesyła mu link przez np. medium społecznościowe. Tym samym zyskujemy na naturalnych linkach i wejściach.

Ostatni sposób jest najcięższym sposobem. Trzeba zadbać, aby treść na naszej stronie była wartościowa i unikalna. W taki sposób zachęcimy użytkowników, aby wchodzili na naszą stronę. Wtedy czytelnicy również są w stanie polecać naszą stronę, a my przez to pozyskamy kolejne linki.

Warto zlecić pozyskiwanie backlinków agencji interaktywnej!
Jeżeli sami nie chcemy zajmować się pozyskiwaniem backlinków, to warto skorzystać z usług agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Prowadzimy działania związane z pozycjonowaniem stron. Szczegóły naszej oferty znajdują się na: Link do oferty pozycjonowania stron. Zachęcamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij