Jak przyśpieszyć ładowanie strony? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak przyśpieszyć ładowanie strony?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Ładowanie strony jest najważniejszym elementem, dzięki któremu wchodzimy na różne strony. Nie lubimy długo czekać, często wychodzimy z określonej strony, gdy ładuje się ona za długo. Przez to właściciele strony tracą potencjalnych użytkowników. Aby tego uniknąć należy taką stronę zoptymalizować. Przyda nam się to w sytuacji, gdzie sami będziemy właścicielami strony i będziemy dążyć do pozyskiwania jak największej ilości użytkowników.

Dobrym narzędziem, które nam podpowie jaki wynik w ładowaniu osiągnęliśmy jest PageSpeed Insights. Dodatkowo zawiera ciekawe rady, do których powinniśmy się zastosować, jeśli będziemy szukali sposobów przyśpieszania.

Jakie elementy warto zoptymalizować na stronie?
Grafiki umieszczone na stronie internetowej są jednym z głównych elementów, które odgrywają kluczowe znaczenie podczas ładowania strony. Powinniśmy unikać obrazków w ogromnej rozdzielczości, która w większości przypadków jest niepraktyczna. Grafiki ze strony najlepiej obrobić do formatu .jpg, .webp oraz zmniejszyć jakość zdjęcia. Nie bójmy się zmniejszać jakości, możemy ją obniżyć o kilkanaście procent. Dopiero jeśli zauważymy, że zdjęcie traci drastycznie na jakości należy powrócić do wartości, która zapewnia dobrą jakość zdjęcia. Do optymalizacji grafik warto posłużyć się programami do kompresji, a w przypadku WordPressa warto poszukać ciekawych wtyczek. Sama kompresja obrazków pozwoli na naprawdę bardzo dobry rezultat w ładowaniu.

W WordPressie instalujemy często wiele wtyczek i wiele motywów. Warto pamiętać o usuwaniu zbędnych dodatków. Skoro nam są nie potrzebne – po co mają zajmować przestrzeń. Takie usunięcie wtyczek lub motywów również jest w stanie pomóc w przyśpieszeniu strony WWW.

Modyfikując CSS i HTML strony często zostawiamy style, o których potem zapominamy, a one są tam przechowywane cały czas i nic nie wnoszą. Dbając o porządek i czystość kodu CSS i HTML odejmiemy sobie kolejne sekundy podczas optymalizacji.

Pod względem optymalizacji warto zainteresować się modułem cache strony. Cache to nic innego jak pamięć podręczna, przez którą strony mogą załadować się szybciej. Cache można uruchomić za pomocą wtyczki. Do wyboru jest ich mnóstwo, a jej wybór zależy od konfiguracji naszej strony.

Ważna jest też przestrzeń, na której znajdują się pliki naszej strony. Hosting strony WWW powinien być bardzo dobrej jakości. Im droższy hosting, tym lepszy serwer zyskujemy. Przy wyborze hostingu warto sprawdzić, czy usługodawca posiada dyski SSD w swoich serwerach. Również należy sprawdzić awaryjność danego hostingu, warto szukać tych, które są najbardziej bezawaryjne.

Często stworzymy naszą stronę i służy nam przez kilka lat. Przykładowo, jeśli napiszemy stronę w języku PHP i nie będziemy jej modyfikować przez jakiś okres czasu, to istnieje prawdopodobieństwo, że nasza strona zwolni. Powodem tego będzie przestarzała wersja PHP. Aktualizacja kodu pod najnowszą wersję PHP pozwoli na odświeżenie funkcji kodu strony przez co na pewno zyskamy na szybszej stronie.

Nie chcemy sytuacji, w której potencjalny użytkownik wchodzi na naszą stronę i wyświetla mu się komunikat, że nasza strona jest niebezpieczna. W takim przypadku trzeba zadbać o posiadanie certyfikatu SSL na stronie, który szyfruje połączenie z serwerem. Wtedy nasz użytkownik nie będzie się obawiał korzystając z naszej strony, gdyż ten komunikat zniknie. Brak certyfikatu SSL obniża wejścia na naszą stronę i jej pozycję w wyszukiwarce Google. Co ciekawe, certyfikat SSL znajduje się na liście rankingowej w Google.

Masz obawy co do samodzielnego przyśpieszania strony? Zrobimy to za Ciebie!
Jeżeli samemu nie chcemy zajmować się przyśpieszaniem ładowania strony w obawie, że coś zepsujemy, to warto zainteresować się ofertą naszej agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Prowadzimy usługi związane z pozycjonowaniem i optymalizacją strony internetowej. Szczegóły naszej oferty znajdują się pod: Link do oferty pozycjonowania stron. Zapraszamy do kontaktu, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij