Jak rozwijać sklep internetowy? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak rozwijać sklep internetowy?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Wiele osób planowało bądź planuje w swoim życiu mieć swój własny sklep internetowy. Niektórzy podchodzą do tego lekkomyślnie, że po prostu sklep będzie dostępny w Internecie, a klienci sami się znajdą. Jest to błędny tok myślenia. Wszystko wymaga wielkiego nakładu pracy, począwszy od uruchomienia do promowania i rozwijania sklepu. Warto się w to zaangażować, gdyż jeśli nasza praca będzie odpowiednio duża, to efekty będą broniły się sam

Na początku tworzenia sklepu internetowego, trzeba mieć za głową, że sklep dla klienta musi być funkcjonalny, ładny i czytelny. Nie może być sytuacji, w których użytkownik nie wie, gdzie czegoś szukać. Sklep musi być intuicyjny. Warto również do sprzedaży podchodzić kreatywnie, by uzyskać jak najwięcej stałych klientów. Nie liczy się wygenerowanie ruchu, lecz trzeba ten ruch przekształcić na wyniki sprzedaży. Trzeba wymyślić koncepcję, która sprawi, że stosunek ilości wizyt do zakupu będzie jak najbardziej zbliżony.

Po stworzeniu stron internetowej wypadałoby zoptymalizować ją pod kątem SEO. Po to, aby znalazła się ona na topowych wynikach w wyszukiwarce Google, po wpisaniu słów kluczowych, które są związane z naszym sklepem. Ewentualnie można skorzystać z reklamy płatnej Google Ads. Lecz jest to droga bardziej płatna i ryzykowna. A jak wiadomo zależy nam na pozyskiwanych klientach przez naszą ofertę, nie reklamę.

Warto udzielać się na forach dyskusyjnych związanych z naszymi produktami. Jeżeli znamy tematykę naszego sklepu internetowego dość dobrze, to możemy wchodzić w konwersację z ludźmi na forum i im pomagać. To zwiększy renomę naszej marki.

Rozwój sklepu internetowego nie może się udać bez posiadania profili w mediach społecznościowych. Warto na nich prezentować nasze produkty, recenzować je i być interaktywny z potencjalnymi klientami. To podniesie opinię zewnętrzną ludzi na temat naszego sklepu.

Wiele sklepów internetowych reklamujących się można znaleźć w mailach. Jest to również dość przydatne narzędzie. Również uwagi warte jest posiadanie Newsletteru na stronie. Dzięki niemu możemy przypominać klientom o nowych promocjach, rabatach itd. Można śmiało powiedzieć, że przez to zwiększamy bazę e-maili na naszej stronie.

Ciekawą opcją jest założenie bloga firmowego. Jeśli sprzedajemy określoną kategorię produktów, warto pisać o nowych panujących trendach właśnie w niej. Również warto recenzować produkty z naszego sklepu i udzielić możliwość użytkownikom komentowania postów na blogu.

Jeżeli chcemy, aby nasz sklep przyciągał coraz więcej klientów, należy często przeprowadzać promocje. Oferując zniżki na określony produkt, bądź oferując klientom możliwość kupna jednego produktu za pełną cenę, a drugiego za połowę, to z pewnością zwiększy nasze sprzedaże.

Związane z promocjami są też kupony rabatowe. Wielu ludzi uwielbia kupony rabatowe. Warto je przyznawać klientom, jeśli ktoś często u nas w sklepie kupuje. Można utworzyć też system polecania znajomym. Przykładowo, jeśli polecisz znajomemu swój sklep, otrzymasz za to kupon rabatowy.

Jeżeli nie wybierzemy opcji do optymalizacji pod kątem SEO, możemy skorzystać z Google Adwords. Dzięki niej nasze linki w wyszukiwarce Google pojawią się jako sponsorowane. Zwiększymy dzięki temu ruch na naszej stronie i pozyskamy klientów.

Sklep internetowy – co robić?
Istnieje naprawdę wiele pomysłów na rozwijanie sklepów internetowych. To wszystko przede wszystkim zależy od nas, co naprawdę zrobimy. Warto myśleć w tej dziedzinie kreatywnie, ponieważ konkurencja jest naprawdę spora. Możemy odnieść sukces tworząc sklep internetowy, dzięki swojej oryginalności. Nasza agencja interaktywna specjalizuje się w tworzeniu sklepów i stron internetowych. Również pozycjonujemy strony, prowadzimy marketing treści i pomagamy z Google Ads. W Mediach społecznościowych też pomagamy. Zapraszamy na naszą stronę Link do oferty tworzenia stron internetowych. Zapraszamy do kontaktu, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie wraz z pełną profesjonalnością.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij