Jak stworzyć funkcjonalny interfejs strony firmowej? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak stworzyć funkcjonalny interfejs strony firmowej?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Na przestrzeni lat, strona internetowa z mało popularnej, ewoluowała do innowacyjnej i interaktywnej wizytówki każdej firmy. Zachęcająca oferta przedstawiona na schludnie zaprojektowanej witrynie pozwoli odczuć profesjonalizm, w każdej usłudze, które oferuje twoja firma. Potencjalni klienci, którzy odwiedzają twoją stronę internetową z pewnością skorzystają z twoich usług, nie bojąc się w żadnym przypadku o straty.

Odpowiednio dobrane kolory
Kolorystyka i zachowany styl zdecydowanie wpłynie na odbiór Twojej witryny w Internecie. Szablon strony internetowej powinien być odpowiednio przystosowany do branży, w której znajduje się Twoja firma. Jeśli Twoja działalność skupia się na doradztwie finansowym, to Twoja strona musi być formalna i schludna. Dużą rolę odgrywają także kolory na stronie, pamiętaj jednak, że kolorystyka powinna być spójna z logotypem i identyfikacją wizualną marki. Zastanów się jako kolory mogą zwrócić uwagę konsumenta i jak mają zachęcić go do skorzystania z oferty.

Zachowaj pewny schemat
Wdrażanie swoich innowacyjnych pomysłów na stronę, by ta jak najbardziej odznaczała się od innych firm, to nie zawsze dobry pomysł. Musi być ona w pewnym stopniu zaprojektowana tak jak wszystkie. Dla przykładu użytkownik jest bardziej przyzwyczajony do logotypu, który znajduje się w lewym górnym rogu, a nie np. na dole strony.

Przedstaw się publice
Ludzie lubią wiedzieć z kim mają do czynienia, dlatego poświęć jedną zakładkę na przedstawienie „Siebie”. Opisz czym się zajmujesz, ile lat poświęciłeś na zbudowanie doświadczenia, a także to co lubisz robić w wolnych chwilach. Użytkownik poczuje się jak w domu i pozwoli mu to zrozumieć, że po drugiej stronie także siedzą ludzie.

Pozwól nawiązać kontakt
Strona internetowa ma to do siebie, że nie trzeba pracować by ona funkcjonowała. Wystarczy nam serwer, baza danych i domena, pod którą będzie się kryła Twoja witryna. W każdej chwili ktoś może trafić na naszą witrynę, a z perspektywy użytkownika chciałby się z Tobą skontaktować. Poświęć kilka sekcji na kontakt na twojej stronie internetowej. Daj klientowi poczucie ważności, że czekamy właśnie na niego.

Wygląd tkwi w prostocie
Twoja witryna musi być przemyślana i przede wszystkim dotyczyć tylko i wyłącznie jednego tematu. Spraw, by klient czytający twoją ofertę wszystko zrozumiał. Poprawi to na pewno kondycje twojej firmy, gdyż będziesz zdobywał nowych klientów. Jeśli klient zacznie się we wszystkim gubić już na samym początku, to z pewnością nie skorzysta z twoich usług.

Pokaż swoje możliwości
Zanim dokonamy jakiegoś zakupu, chcemy dowiedzieć się jak najwięcej informacji, dotyczących jakiegoś produktu. Logiczne że nikt nie chce kupić czegoś, co z perspektywą czasu nigdy mu się nie przyda. Dlatego powinieneś umieścić gotowe prace na swojej witrynie. Dzięki temu ludzie będą mogli zweryfikować, czy przedstawiana przez ciebie usługa spełnia ich wymagania.

Prezentacja jest ważna
Na przestrzeni rozwoju technologii ludzie oduczyli się czytać długie treści. Zabiera to przede wszystkim dużą ilość czasu, a zmęczenie potrafi dać w kość. Jeśli jesteś tylko wstanie przedstawić coś lepiej i korzystniej dla oka, to to zrób. Koniecznością jest wstawianie grafik czy nawet korzystanie z filmów. Ludzie lubią podczas dnia zresetować się, a ich odpoczynek polega na przeglądaniu ciekawych serwisów internetowych.

Więcej niż tysiąc słów
Wiadomo nie od dziś że gest czy uśmiech potrafi zdziałać więcej niż tysiąc słów. Skoro dotarliśmy do momentu, gdzie pisząc wiadomość możemy internaucie przekazać, że się śmiejemy, to dlaczego tego nie robić? Umiejętne wykorzystywanie emotikonek spowoduje, że ludzie będą odbierać Cię znacznie przyjaźniej, a użytkownicy będą się uczuli na twojej stronie jak w domu.

Jakie można wyciągnąć wnioski?
Przy projektowaniu swojej witryny, szczególnie skup się na tych kilku krótkich krokach, które wzbogacą twoje treści i dodatkowo nadadzą profesjonalizmu na miarę XXI wieku.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij