Jak wybrać domenę internetową? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak wybrać domenę internetową?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Wybranie domeny internetowej to kluczowy element, ponieważ dzięki niej użytkownicy będą mogli dostać się na naszą stronę internetową. Zanim ją wybierzemy musimy przeanalizować kilka spraw, a dopiero później przystąpimy do kupna takowej domeny. Zatem jaką domenę powinieneś wybrać dla swojej firmy.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to to jaki temat będzie obowiązywał na stronie internetowej. Czy to będzie blog, usługa, sklep czy może zwykła strona informująca? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, natomiast ja pokieruje cię, jakie domeny powinieneś wziąć pod uwagę.

Jeżeli tworzysz stronę internetową, która będzie oferowała jakeś usługi z których firma będzie się utrzymywała, to musisz zrobić wszystko, by twoja witryna była jak najczęściej wyszukiwana przez użytkowników. Oczywiście domenę wybierzesz taką, jak nazwa firmy, bo tak należy zrobić. To ile osób będzie wchodziło na stronę internetową zależy już od stosowanych słów kluczowych, oraz od pozycjonowania, czy strona jest przejrzysta, czy treści są wartościowe itp. Możesz dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania we wcześniejszym blogu Pozycjonowanie stron

Prowadzenie bloga czy stron informacyjnych jest dużo prostsze. Nie musisz zakładać domeny z nazwą wyssaną z palca, możesz natomiast zastosować technikę najczęściej wyszukiwanych fraz w Internecie i do nich się dostosować. Osoba szukająca np. bloga o komputerach nie będzie wpisywała w wyszukiwarkę toster. Pierwsza fraza, która na pewno pojawi się w oknie to „blog”, druga zależy już tematu który go interesuje. Dlatego zastanów się czy nie warto zastosować tego typu haczyka, gdyż z doświadczenia wiem, że dużo więcej osób przybędzie na tego typu stronę.

Po wybraniu już nazwy, która będzie cię interesowała, trzeba sprawdzić czy odpowiednia domena jest wolna. W tym celu wchodzisz na stronę hostingową, osobiście polecam https://www.ovh.pl/ a następnie wpisujesz wymyśloną nazwę wraz z końcówką np. „.pl”, „eu” itp. I teraz pojawia się pytanie, jaką końcówkę powinieneś wybrać?

Najpopularniejsze końcówki domen internetowych:
Końcówki domen wskazują na zasięg i charakter określonej domeny. Oto lista tych najczęściej używanych wraz ze znaczeniem:

.pl – nazwy ogólnopolskie, dzięki temu użytkownik będzie wiedział, że ma do czynienia z polską stroną (agnemodi.pl)

.com – generuje nazwy komercyjne dla wszystkich firm, kojarzy się z rynkiem międzynarodowym (www.facebook.com)

.org – rozszerzenia dla organizacji, instytucji charytatywnych i innych „non-profit” a także dla stowarzyszeń (https://ekstraklasa.org/)

.net – końcówka głównie dla firm związanych z siecią Internetową, jednak z możliwością rejestracji

.gov – już mniej znana, ale mimo wszystko stosowana przy nazwach instytucji rządowych i politycznych

.edu – rozszerzenia dla instytucji związanych z edukacją

Przeglądając Internet na pewno natkniecie się na różnego rodzaju końcówki danych domen. Jest ich naprawdę bardzo wiele i niema sensu ich wypisywać, dlatego wyżej wymienione to takie, na które najczęściej traficie


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij