Jak wygląda proces tworzenia logo? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak wygląda proces tworzenia logo?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Zacznijmy od tego, że zaprojektować logo wcale nie jest łatwą sprawą, często wymagającą poświęcenia sporej ilości czasu i nerwów. Tak naprawdę logo jest znakiem, składającym się od jednego do nawet kilkunastu kształtów. Zdarzają się też sytuacje w których logo stworzone jest w oparciu o same litery bądź połączenia z sygnetami. Tworząc logo, które będzie opierało się na różnych powierzchniach i skalach, należy przestrzegać kilku zasad.

Przede wszystkim należy zadbać o prostą formę- tworząc logo, spróbuj zamknąć jego wszystkie elementy w prostokącie, kwadracie czy kole. Dzięki temu każdy element będzie wyglądał jaka część całości.

Praca z literami podczas tworzenia logo
Praca z literami nie jest łatwa. Dobór kroju pisma i ustalenie odpowiednich odstępów, często bywa najbardziej problematyczna częścią zadania. Jeżeli zastanawiasz się czy dobrze dostosowałeś odległości międzyliterowe (tzw. KERNING). Odwróć napisany tekst o 180 stopni, tak żeby tekst znajdował się do góry nogami. Możesz to zrobić w programie, w którym pracujesz lub wydrukować słowo na kartce. Dzięki tej metodzie łatwiej będzie ci ustalić prawidłową odległość.

Projektując logo najlepiej skupić się na osiągnięciu jak najprostszej formy, nie dodawaj specjalnie skomplikowanych ozdobników, tylko po to by zapełnić pusty obszar- mogą one źle wyglądać w mniejszym rozmiarze.

Koniecznie podczas swojej pracy regularnie zwiększaj i zmniejszaj znak, by widzieć czy w różnych rozmiarach projektuje się tak samo dobrze. Jest to konieczny zabieg, ponieważ logo które stworzycie może być prezentowane na różnych materiałach- a to właśnie wiąże się z różnymi wielkościami.

Ważnym elementem jest też grubość linii. Oraz to jak zachowują się litery. Czasami warto linie pogrubić a czasami trzeba je będzie od siebie odsunąć.

Dominanta w logo
Dominanta to słowo najbardziej rzucające się w oczy. Możesz uzyskać ją przez użycie skali, zmianę koloru. Niezależnie od tego jaki efekt zastosujesz, upewnij się, że faktycznie ten element chcesz by był wyróżniony na tle innych.

Znaki mogą występować tylko w jednym kolorze – na przykład w formie graweru lub technika druku nie pozwala na wydrukowanie go w większej ilości barw. Dlatego powinno się zadbać o to, by dominanty nie budować tylko w oparciu o kolor.

Sprawdź, czy w czarno-białej wersji również wyróżniony jest element, na którym Ci zależy.

Krok 1 – Dowiedz się jak najwięcej o firmie/ osobie/ działalności, której dotyczyć będzie projekt.

Krok 2 – Szukaj inspiracji. Zanotuj wszystkie przemyślenia i hasła, które kojarzą Ci się z tym projektem.

Krok 3 – Stwórz początkowe luźne szkice i projekty, wszystko co wpadnie ci do głowy. Nie muszą to być piękne obrazy. Jeżeli nie chcesz szkicować, opisz dokładnie swój pomysł.

Krok 4 – Spośród wymyślonych wcześniej projektów wybierz od trzech do maksymalnie 5 projektów i rozwijaj je dalej. Spróbuj doprowadzić te projekty do końca bez użycia kolorów. Niech będą one w ostatecznej formie tylko dodatkiem, do dobrze stworzonego projektu.

Krok 5 – Zajmij się teraz Typografią- wybierz odpowiednią grubość i odpowiedni krój pisma.

Krok 6 – Ten krok jest ostatnim etapem, w którym dopieszczasz do końca elementy.

Szukasz kogoś, kto stworzy dla Ciebie wymarzone logo? Wejdź w poniższy link , zapoznaj się z naszą ofertą lub zadzwoń do nas! Link do oferty projektowania graficznego
Link do oferty projektowania graficznego


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij