Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Tworzenie strony internetowej to proces, poprzez który przekłada się pomysł na realizację tego pomysłu. Dobrze przemyślana i zaprojektowana strona internetowa to sukces biznesu. Warto zaznajomić się z procesem tworzenia strony internetowej, gdyż w głównej mierze od nas będzie zależeć, jak ta strona będzie wyglądać.

Tworzenie strony internetowej – krok po kroku
Przede wszystkim na początku należy obrać koncepcję. Koncepcja powinna łączyć realizowanie biznesu z oczekiwaniami użytkowników tej strony. Strona kierowana jest dla konkretnego odbiorcy i ma za zadanie spełniać określone warunku. Im lepszy pomysł tym bardziej strona zyska na uznaniu użytkowników.

Warto zebrać informacje ze środowiska, jakie elementy by chcieli widzieć na stronie. Należy myśleć w tym przypadku jak użytkownik, który poszukuje informacji na dany temat. Ponadto należy rozważyć powody, poprzez które użytkownik wejdzie na naszą stronę. Tutaj w tym procesie wypadałoby rozsądnie przemyśleć i podejść do tematu, gdyż praktycznie od niego zależy wartość całej strony.

Kolejnym etapem będzie określenie struktury strony i jej treści. Należy wszystko uporządkować w jedną spójną całość. Warto pamiętać, aby treści najważniejsze były w głównej strukturze witryny, a mniej ważne umieścić gdzieś poniżej.

Nawigacja na stronie musi być prosta i intuicyjna. Stosowanie prostych nazewnictw pozwoli na swobodne poruszanie się użytkownikowi po naszej stronie.

Następnym procesem jest ułożenie spójnego szablonu. Spójnym szablonem nazywamy przemyślany cały wygląd strony wraz z jej funkcjami. Każdy element musi mieć przypisane swoje miejsce i posiadać musi określone rozmiary.

Potem grafik przygotowuje całą grafikę strony. Grafika strony jest tworzona jako jeden plik, w którym zawarty jest cały układ strony wraz z jej zaprojektowanymi obrazkami.

Ostatnim etapem jest praca programisty. Programista musi odpowiednio obrobić projekt graficzny i przekształcić go na kod strony. Wszystkie elementy muszą znajdować się na swoim miejscu i posiadać swoją funkcjonalność. Ostatecznie strona trafia na hosting i zostaje opublikowana w Internecie.

Jak widać proces tworzenia strony internetowej jest procesem złożonym. Od wymyślenia pomysłu na stronę, aż do jej wdrożenia. W przypadku, kiedy chcemy posiadać własną stronę internetową dla naszego biznesu, to warto zgłosić się do naszej agencji interaktywnej Pixelwork.pl. Posiadamy w naszej ofercie usługi związane z tworzeniem stron internetowych. Szczegółowa oferta znajduje się na: Link do oferty stron internetowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)