Jak wyglądają aktualne trendy w projektowaniu stron internetowych? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak wyglądają aktualne trendy w projektowaniu stron internetowych?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Każdy kolejny rok niesie ze sobą większą liczbę stron. Znacznie więcej firm inwestuje w to, by strona internetowa była ich wizytówką. Stąd też ciężej jest się wyróżnić i być na bieżąco z panującymi trendami, by naszą stronę można uznać za nowoczesną.

Posiadanie strony internetowej, która nie jest dopasowana do mobilnych w dzisiejszych czasach jest niedopuszczenia. Zwłaszcza, iż większy procent wyświetleń naszej strony pochodzi z urządzeń takich jak smartfon lub tablet. Wiele ludzi rezygnuje z korzystania z komputerów, gdyż większość funkcji jest w stanie zaoferować smartfon.

Wiele laptopów umożliwia dodatkowo przewijanie strony poprzez dotyk. Posiadanie możliwości używania dotykowo naszej strony pozwoli na zwiększenie jej intuicyjności wobec użytkownika, co przełoży się na coraz to częstsze odwiedziny naszej strony.

Czas ładowania strony www ma kluczowy wpływ na algorytm wyszukiwarki Google, ale i współczynnik odrzuceń. Istnieje duże prawdopodobieństwo, gdy strona będzie się długo ładowała, to potencjalny użytkownik ją opuści. Warto unikać takich sytuacji. Należy zadbać o błyskawiczne ładowanie strony.

Czas ładowania strony internetowej można skrócić poprzez optymalizację i kompresję grafik zamieszczonych na danej stronie. Również warto ograniczyć ilość wtyczek, dodatków do minimum, które często dodajemy, a ich funkcjonalność jest dla nas zbędna. Optymalizacja dotyczy się np. CSS, lub kodu HTML, by był on napisany w sposób uporządkowany.

Nie warto rezygnować ze zdjęć, czy też materiałów video. Często dochodzi do sytuacji, gdzie na stronę przychodzi się oglądać, posłuchać aniżeli czytać. Im więcej przeróżnych materiałów multimedialnych, które są w stanie zaangażować użytkownika do interakcji, tym lepiej.

Przez ostanie kilka dobrych lat slidery zyskały na ogromnej popularności. Stąd też nie jest dziwne, że przy projektowaniu strony internetowej można z niego skorzystać. Ale nie na długo, gdyż wobec panujących trendów powoli odchodzi się od sliderów.

Przy tworzeniu strony internetowej warto być minimalistą. Nie ma sensu przesadzać z ozdobami, gdyż nie zawsze tego oczekują użytkownicy. Odpowiednie dobieranie fontów, ograniczenie liczby kolorów sprawią, że wpłynie to pozytywnie na odbiór naszej witryny.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie trendy będą panować przez cały rok, albo co nas czeka. Trendy zmieniają się nieustannie, dlatego warto je śledzić na bieżąco i dopasowywać ją do współczesnego designu.

Agencja interaktywna Pixelwork.pl tworzy strony internetowe zgodne z panującymi trendami na bieżąco. Nasza oferta znajduje się pod adresem: Link do oferty stron internetowych. Również zapraszamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij