Jak zabezpieczyć konto na Facebooku? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak zabezpieczyć konto na Facebooku?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Na pewno nie jeden z nas spotkał się kiedyś z atakiem hakerskim, bądź włamaniem na konto Facebook. Dla większości to medium społecznościowe jest tylko formą komunikacji i pozyskiwania informacji o świeci, aczkolwiek należy mieć świadomość, że jest to również silne narzędzie, które pozwala na zarabianie pieniędzy.

Skoro o pieniądzach mowa – przeważnie tam gdzie one są, istnieje swoiste ryzyko i zagrożenia, a Facebook nie należy do wyjątków w tej kwestii. Warto mieć na uwadze, że ataki hakerskie nie wiążą się tylko i wyłącznie z kradzieżą pieniędzy. W dzisiejszych czasach cenne okazują się dane osobowe, o które w większości ataków hakerskich właśnie chodzi. Tacy hakerzy chcą pozyskać nasze zdjęcia, rozmowy, hasła, dokumenty i wiele różnych informacji o nas.

Ochrona danych jest niezmiernie ważna, stąd też warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć swoje konto na Facebooku, aby wyeliminować ryzyko włamania na nasze konto do minimum.

Hasło
Wiele osób lekceważy sobie kwestię hasła do swojego konta. Hasło należy do podstawowych zabezpieczeń naszego konta. Dobrze by było, aby różniło się od reszty. Poważnym problemem dzisiejszych czasów jest posiadanie jednego, uniwersalnego hasła do wszystkich możliwych kont. Jeśli użyjemy tego samego hasła na innych mediach społecznościowych, to istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś odgadnie je i wykradnie nasze dane. Warto, aby takie hasło zawierało wiele przypadkowych liczb, cyfr i znaków specjalnych. Nie zamieszczajmy w nich naszej daty urodzenia, imienia i nazwiska i oczywistości z nimi związanych.

Wylogowanie się
W przypadku, gdy zapomnimy wylogować się z naszego konta Facebook w miejscu publicznym, możemy to natychmiast uczynić z poziomu innego urządzenia. Po wejściu do zakładki „Bezpieczeństwo i logowanie” ujrzymy dane z lokalizacji zalogowania. W momencie, gdy zobaczymy, że sesja na urządzeniu, z którego zapomnieliśmy się wylogować jest aktywna, to klikając na kropki po prawej stronie, możemy się wylogować zdalnie.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
Ta funkcja chroni dostęp do naszego konta. Dzięki niej, przed logowaniem na urządzenie musimy potwierdzić naszą chęć zalogowania się kodem lub kluczem zabezpieczeń. Najbezpieczniejszym i najbardziej popularnym sposobem jest otrzymywanie kodu poprzez wiadomość SMS na nasz numer telefonu.

Znajomi
Facebook oferuje możliwość wybrania kilku znajomych, którzy pomogą nam w identyfikacji znajomych w przypadku utraty dostępu do konta. Każda taka osoba otrzyma specjalny kod, który będziemy mogli użyć podczas problemu z logowaniem.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij