Jak zabezpieczyć stronę internetową? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jak zabezpieczyć stronę internetową?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Strona internetowa podobnie jak nasz samochód, bądź dom musi posiadać zabezpieczenia, by uchronić nasze dobra. Strona internetowa narażona jest na liczne wirusy, ataki hakerskie, lub liczne włamania. Takie zachowania mogą doprowadzić do utraty naszych danych i pieniędzy. Zatem jak się uchronić, by zminimalizować potencjalne zagrożenie naszej strony? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Wirusy bądź ataki hakerskie mogą mieć liczne konsekwencje, zaczynając od usunięcia naszych danych lub zarażenia plików wirusem. Nasza praca może pójść na marne. Poważnym zagrożeniem jest wykradnięcie danych klientów naszej strony, co w czasach RODO może fatalnie odbić się finansowo. Wszelkie zagrożenia jasno ukazują, że z zabezpieczeniem strony nie ma żartów, dlatego lepiej mieć rękę na pulsie.

W przypadku, gdy posiadamy stronę opartą na systemie CMS, należy ją zawsze regularnie aktualizować. Nowe aktualizacje pozwalają na załatanie potencjalnych luk i naprawienie błędów. Aktualizacja nie zajmuje wiele czasu, a pozwala nam na podtrzymywanie najwyżej jakości zabezpieczeń. Twórcy chętnie rozwijają swoje rozszerzenia pod kątem funkcjonalności i zabezpieczeń strony. Aktualizowanie całego CMS i wszystkich wtyczek to kwestia zaledwie kilku minut.

Zwrócić uwagę należy również na źródło pobieranych wtyczek. Im mniej pobieramy wtyczek tym lepiej. Większa ilość wtyczek umożliwi łatwiejsze atakowanie naszej strony i zarażanie jej wirusami.

Regularne tworzenie kopii zapasowych pozwoli nam na odetchnięcie ze względu na posiadanie najważniejszych plików. Jeśli dojdzie do ataku na naszą stronę i usunięcia z jej danych, to możemy to szybko i łatwo przywrócić do poprzedniego stanu. Kopia zapasowa minimalizuje straty i daje nam znaczne poczucie bezpieczeństwa.

Tworzenie backupów nie należy do trudnych zajęć, oraz nie wymaga pomocy specjalisty. Gotowe rozszerzenia pozwolą nam szybko wykonać kopię zapasową. Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy skonfigurować jej częstotliwość tworzenia kopii i gotowe.

Skanowanie systemu również nie wymaga dużego nakładu pracy, a jej regularność pozwala na uchronienie swojej strony. Komputer lub laptop to też zagrożenie, które może zarazić naszą stronę internetową.

Regularne skanowanie partycji dyskowych pozwoli nam poznać stan systemu. W Internecie jest wiele darmowych antywirusów, które spełniają swoje funkcje. Skan wszystkich plików znajdujących się na komputerze zajmuje co najmniej kilka godzin, a pozwala na zdiagnozowanie stanu naszego urządzenia.

Nie można zapomnieć również o haśle, jakie ustawiamy na naszych kontach. Wykorzystujmy jak najbardziej skomplikowane znaki specjalne w hasłach, aby zminimalizować potencjalne rozszyfrowanie naszego hasła.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij