Jakie rozszerzenia do Google Chrome warto zainstalować? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jakie rozszerzenia do Google Chrome warto zainstalować?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

W tym artykule przedstawię Ci kilka najciekawszych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome, które już na wstępnie powinieneś zainstalować. Dlaczego wybrałem tą przeglądarkę? Odpowiedź jest prosta, jest ona najpopularniejsza, posiada największy zbiór wtyczek i sam z niej korzystam. Dużo osób ceni sobie minimalizm, szybkość działania, bezpieczeństwo i fakt, że można wzbogacić go o ciekawe rozszerzenia. Wiele osób nie instaluje takich dodatków, ponieważ nie wie, że coś takiego istnieje, albo niema bladego pojęcia, jakich wtyczek powinien użyć.

Ile ludzi tyle opinii, na temat tego, jakie wtyczki powinniśmy zainstalować. Jest to każdego indywidualna sprawa i nikt przecież nie każe Ci instalować wszystkich wtyczek. Dlatego podchodzę do tematu obiektywnie i chcę Ci przedstawić kilka, według mnie najlepszych wtyczek, z których warto skorzystać.

Adblock Plus
Ghostery
Mercury Reader
Magic Actions for Youtube
Who Deleted Me
OneTab
Flash Video Downloader
Awesome Screenshot
Momentum
LastPass: Free Password Manager
Adblock Plus
Jeżeli nie jesteście zwolennikami oglądania reklam podczas przeglądania Internetu, to jestem przekonany, że jest to pierwsze rozszerzenie, które zostanie dodana do Twojej przeglądarki, zaraz po przeczytaniu tego wpisu. Wiadomo, że właścicieli jakiś witryn chcą zarabiać, poprzez wyświetlane reklamy w serwisach. Oczywiście jest to naturalne i powinniśmy wspierać ich w taki sposób. Jednak nie wszyscy właściciele stron szanują użytkowników i stosują irytujące reklamy. Adblock Plus zablokuje je wszystkie.

Ghostery
Rozszerzenie przeznaczone głównie dla osób, które dbają o swoją prywatność i bezpieczeństwo, przynajmniej w stopniu, w jakim jest to możliwe. Ghostery to rozszerzenie, które wykrywa potencjalnie niewidoczne elementy, które śledzą aktywność użytkownika. Na większości stron jest masa różnego rodzaju reklam, znaczników i widżetów z portalami społecznościowymi. Ghostery natomiast pozwoli Ci uniknąć styczności z takimi elementami a jego przyjazny interfejs przypadnie do gustu nie jednej osobie.

Mercury Reader
Na pewno nie raz miałeś sytuację, że trafiłeś na stronę, która nie była przejrzysta, pojawiała się sterta banerów, które rozpraszały, lub oczy były tak zmęczone, że jedyne tekst, który byłby jakkolwiek przyswajalny, to ten na jasnym tle. W tych przypadkach przyda się Mercury Reader. Za pomocą jednego kliknięcia, jesteś wstanie wyłączyć wszystko, poza treścią, która ci interesuje. Jeśli jesteś zwolennikiem czytania, to jak najbardziej wtyczka ta może ci się przydać.

Magic Actions for YouTube
W odróżnieniu od wcześniejszego punktu, jeżeli jesteś natomiast zwolennikiem oglądania filmów na serwisie YouTube, to zdecydowanie polecam ci wgrać to rozszerzenie. Samo rozszerzenie jest „lekkie” ale bardzo funkcjonalne. Dzięki niemu będziecie w stanie ustalić domyślną rozdzielczość odtwarzanych filmów, szybko przełączać się pomiędzy trybem dziennym i nocnym, blokować reklamy i wiele, wiele więcej.

Who Delete Me
Jeżeli jesteś ciekawski, kto właśnie przestał być twoim znajomym na Facebooku i chcesz mieć kontrole nad tym, kto usunął cię ze znajomych specjalnie, bądź tylko zawiesił konto lub je usunął to ta wtyczka jest Ci pisana. Zaraz po tym, gdy ktoś dokona takiej czynności, dostaniesz powiadomienie, że właśnie twoja grupa znajomych odchudziła się o jedną osobę, a ty za pośrednictwem jednego kliknięcia będziesz wiedział wszystko.

OneTab
Często przeglądarki mają kaprys zjadania twojej cennej pamięci Ram, przez co komputer zaczyna wolniej chodzić, wszystko zaczyna się zawieszać, a przecież nie wyłączysz wszystkich zakładek, gdyż znajdują się tam cenne dla ciebie informacje, które chciałbyś zachować. Z pomocą przychodzi rozszerzenie OneTab. Dzięki niemu, będziecie mogli określić jakie strony mają trafić w jedną zakładkę. Jest to na pewno wygodne dla naszego komputera, i dla nas, bo wszystkie karty które stanowiły nieład na pasku, mogą być wrzucone do jednej grupy.

Flash Video Downloader
Ciekawa wtyczka, która pozwoli Ci pobrać każdy film z każdej strony. Przydaje się w szczególności, gdy zainteresował Cię film i chciałbyś go użyć np. w prezentacji, lub gdy za oknem pada deszcz, jest zimno, a ty w spokoju chcesz obejrzeć swój ulubiony film. Oczywiście nie zachęcam nikogo do piractwa, bo jak wiadomo jest to nieetyczne w stosunku do producenta, natomiast jest to ciekawa opcja, z której warto skorzystać.

Awesome Screenshot
Już sama nazwa mówi, że rozszerzenie jest związane stricte z robieniem zrzutów ekranu, a jak wiadomo, mamy taką możliwość już z poziomu Windowsa. Jednak to co jest ciekawe w tej wtyczce, to możliwość szybkiego edytowania, zamazywania danych, na których nam zależy, lub nie są istotne, a także ciekawym elementem jest możliwość nagrywania 30-sekundowych materiałów wideo prezentujących akcje wykonywane na ekranie.

Momentum
Rozszerzenie może wydawać się proste, natomiast jeśli jesteś wzrokowcem a widok nowej karty najzwyczajniej w świecie cię z nudził, to polecam skorzystać z tej wtyczki. Dodaje ciekawe tło, duży zegar, więc przeglądając Internet, nigdy się nie spóźnisz, wstawia motywujący tekst na środek ekranu, ale nie tylko. Rozszerzenie możesz spersonalizować pod siebie. Możesz ustawić informacje na temat pogody w danym rejonie, stworzyć listę rzeczy do zrobienia, czy przypominać o celu do wykonania na dany dzień.

LastPass: Free Password Manage
Jest to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń, które obejmuje ponad 7 milionów użytkowników. Liczba ta nie wzięła się jednak znikąd. Wtyczka ta jest managerem haseł, która pozwala je zapisać w jednym miejscu, by następnie móc bezproblemowo skorzystać z nich podczas logowania do różnego rodzaju serwisów. To rozszerzenie to także godny polecenia generator haseł, miejsce do zapisywania i udostępniania notatek oraz narzędzie do automatycznego uzupełniania formularzy.

Podsumowanie
Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu, zachęcę cię do skorzystania z któryś z tych rozszerzeń. Są to ciekawe dodatki, które mogą okazać się przydatne a zarazem pozwolą oszczędzić czas i sprawią, że przeglądanie Internetu stanie się dużo ciekawsze i przyjemniejsze.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij