Jakie znaczenie ma czas ładowania strony? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Jakie znaczenie ma czas ładowania strony?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Szybkość ładowania strony internetowej to jeden z czynników rankingowych Google. Uwzględnia on wersję desktopową, ale również strony przeglądanej na urządzeniach mobilnych.

Co należy wiedzieć o szybkości ładowania strony?
Poza tym, że strona internetowa powinna być ładna, schludna i przejrzysta, trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że musi być ona odpowiednio zoptymalizowana. Czas ładowania witryny powinien być jak najbardziej skrócony. Bardzo ważny element, gdyż klient, chcąc odwiedzić Twoją witrynę będzie skupiał się na aspekcie wizualnym oraz na treści, ale pierwsze na czym może się zawiesić, to na zbyt długim wczytywaniu i muleniu strony internetowej. Zadbaj o to by było to jak najbardziej dopracowane.

Jak sprawdzić szybkość ładowania?
Jest masa witryn i narzędzi w Internecie, którymi możesz sobie pomóc. Najbardziej zaufaną Firmą, która zajmuje się tego typu rzeczami jest Google, dlatego skorzystajmy z jego pomocy i kliknij TUTAJ. Wystarczy, że w okno wyświetlające się na stronie wkleimy adres URL naszej witryny, a po około minucie narzędzie pokaże nam czas ładowania strony, a także uśredniony współczynnik odrzuceń wynikający z tej prędkości.

Czy szybkość ładowania strony wpływa na popularność?
Badania, które Google ujawnił w 2016r. ujawniły, że wczytywanie strony internetowej dłużej niż 5 sekund, traci około 40% konwersji w porównaniu do tej, co ładuje się np. 1 sekundę. Natomiast współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%. Czyli zanim użytkownik ujrzy naszą witrynę, to już z niej wychodzi. Zadbaj o to by twoja strona nie ładowała się dłużej, niż kilka sekund.

Co wpływa na szybkość ładowania strony?
Na szybkość ładowania strony wpływa wiele czynników. Czasem nie mamy na to wpływu, gdyż zależy to od łącza internetowego użytkownika. Często wynika to z natury programistycznej np. nadużywanie JavaScript. Osoba, która niema na co dzień styczności z tworzeniem stron może nie wiedzieć, że zbyt duże grafiki również obciążają serwer, co powoduje dłuższe ładowanie. Jeśli natomiast strona jest tworzona na gotowym CMS jak WordPress, to bardzo rozbudowany szablon, bądź zbyt duża ilość wgranych wtyczek może również wpłynąć na szybkość jej ładowania.

Czy page speed wpływa na SEO?
Google oficjalnie potwierdziło, że czas ładowania strony internetowej będzie miał bezpośredni wpływ, na ranking. Wiadomo nie od dziś, że urządzenia mobilne przejęły cały rynek i każdy z nich korzysta. Dlatego chcąc być wysoko w rankingu trzeba mieć świadomość, że trzeba się dostosować do wytycznych. Zatem optymalizacja strony powinna opierać się na wszystkie urządzenia, z których korzystamy.

Ile powinna ładować się strona?
Aby otrzymać zielony kolor, podczas testu na prędkość naszej witryny w Test My Site With Google, twoja witryna powinna wczytywać się nie dłużej niż 5 sekund. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nawet tak krótki czas może nieść ze sobą konsekwencje w postaci odrzuceń połączeń aż do 18%.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij