Powody, przez które internauci opuszczają naszą stronę internetową - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Powody, przez które internauci opuszczają naszą stronę internetową

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Użytkownicy Internetu najczęściej wchodzą na wiele stron internetowych dziennie. Na wielu z nich zostają na dłużej, a z niektórych rezygnują już… po kilku sekundach! W przypadku, gdy prowadzimy biznes w Internecie jest to nie dopuszczalne. Warto dowiedzieć się, jakie są powody takich zachowań. Znając je będziemy mogli zabezpieczyć się w przyszłości.

Długie ładowanie strony

Najczęściej zdarzającym się problemem jest długi czas ładowania się strony internetowej. Jeśli nasza strona ładuje się wolno, grafiki się nie pokazują to musimy wiedzieć, że użytkownik na długo nie pozostanie na naszej stronie. W dobie walki o klienta liczy się każda sekunda, którą musimy zneutralizować z długości ładowania naszej strony. Zniechęcony użytkownik ładowaniem naszej wolnej strony nie wróci do niej prędko. Głównymi spowalniaczami strony są zbyt duże pliki, animacje bądź hosting. Te czynniki wpływają na wydajność strony.

Bezużyteczne treści na stronie

Fakt, wygląd i design ma znaczenie, ale co z tego jeśli na naszej stronie umieścimy bezwartościowe treści? Nie przyciągniemy tym samym grona odbiorców, a nasza strona nie będzie się wybijała wśród wyników wyszukiwania w Google. Tworząc stronę internetową zadbajmy również o treści zamieszczane na niej.

Brak responsywności

Warto pamiętać o dostosowaniu strony internetowej do czasów współczesnych. Responsywność to nic innego jak umiejętność dopasowania się strony do urządzeń mobilnych. Dla użytkownika możliwość korzystania ze strony z pozycji smartfona jest niezmierną wygodą. W każdej chwili może wejść na określoną stronę i uzyskać ważne dla niego informacje. O tej responsywności również trzeba pamiętać podczas projektowania strony.

Dokuczliwe pop-upy

Nie raz spotkaliśmy się na stronach z natarczywie wyskakującymi okienkami. Zapewne bardzo nas one irytowały, gdyż po zamknięciu pojawiały się kolejne. Jeśli będziemy narzucać masową ilość okienek na użytkownika, to odtrącimy go od naszej strony i uzyskamy efekt odwrotny niż mieliśmy w założeniu. Ograniczenie do jednego okienka jest maksymalną wartością, której nie powinno się przekraczać.

Przestarzała strona lub treści

W przypadku, gdy nie aktualizujemy swojej strony lub treści na niej zamieszczonych, to możemy się liczyć z nagłymi konsekwencjami w tym kierunku. Nasza strona będzie miała spadek ilości osób odwiedzających przez nieciekawy wygląd, bądź przestarzałe informacje. Skoro dodajemy zakładkę „Aktualności” to wypadałoby ją aktualizować na bieżąco, nie prawda?
W przypadku, gdy sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z problemami braku odwiedzających, to warto zgłosić się o pomoc do Agencji Interaktywnej Pixelwork.pl. W naszej ofercie znajduje się usługa dotycząca tworzenia stron i ich pozycjonowania, co znacznie pomoże w zdobyciu nowych klientów w naszym Internetowym biznesie. Zapraszamy pod adres: Link do strony Pixelwork


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
4,67 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij