Skąd pobierać darmowe zdjęcia? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

Skąd pobierać darmowe zdjęcia?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

Często w Internecie napotykamy na swojej drodze wiele zdjęć. Właściwie duża część Internetu opiera się na wszelakich obrazkach. Są one szczególnie przydatne, jeśli mamy zamiar prowadzić albo już prowadzimy stronę internetową. W każdym z tych przypadków przyda nam się lista stron, z których można pobrać darmowe zdjęcia na stronę, lub bloga.

Brak zdjęć na stronie można porównać do braku ilustracji w jakiejś książce wymagającej ich. Jedną z głównych zalet posiadania zdjęć na stronie to urozmaicenie jej wyglądu, wpisu czy artykułu. Zdjęcia na stronie zachęcają użytkowników do częstszej ilości odwiedzin. Nasza strona nie będzie już tylko samą treścią pozostawioną bez ciekawych zdjęć.

Na początku warto na każdej ze stron sprawdzić dokładnie jaką posiadają licencję. Wykluczeniem tego są strony, na których jasno napisane jest, że są darmowe na mocy każdych praw autorskich.

Przykładowo na stronie freeimages.com regulamin pozwala na wykorzystanie zdjęć do użytku komercyjnego. Należy jednak liczyć się z tym, że w takim wypadku autorzy mają prawo wymagać odpowiedniego odnośnika obrazku.

Jakość darmowych zdjęć jest godna podziwu. Autorzy starają się dbać o najwyższe standardy jakości udostępnianych przez siebie zdjęć. Warto im to czasami wynagrodzić, umieszczając link do ich strony na naszej stronie.

Najlepsze strony z darmowymi zdjęciami
Pixabay.com – to świetna strona, która posiada ogromną bazę różnorakich zdjęć. Wszystkie zdjęcia bazują na licencji CC0 (Public Domain), dlatego śmiało możemy ich użyć do celów komercyjnych naszej strony. Dodatkowo dużą zaletą jest posiadanie wtyczki Pixabay do WordPressa. Dzięki niej możemy wstawiać zdjęcia z tej wtyczki prosto na naszą stronę.

Unsplash.com – To kolejna strona, która posiada darmowe zdjęcia na licencji CC0. Co około 10 dni pojawia się 10 kolejnych obrazków różnych autorów, które są w zadowalającej jakości.

Pikwizard.com – Posiada w swojej bazie wysokiej jakości zdjęcia na licencji CC0. Obecnie na stronie znajduje się ponad sto tysięcy zdjęć, co jest imponującą liczbą.

Publicdomainpicture.net – Oferuje ogromną bazę ponad 80 tysięcy darmowych zdjęć, które można znaleźć również poprzez Pixabay.

Gratisography.com – Licencja CC0, zdjęcia dodawane są co tydzień. Nic dodać, nic ująć.

Freeimages.com – Jest ogromną bazą, posiadającą blisko 400 tysięcy zdjęć. Daje to możliwość niemal nieograniczonego wyboru!

LittleVisuals.co – Nowe, darmowe zdjęcia pojawiają się co około 7 dni. Można je ściągnąć w paczce zip, dostać na maila, po zapisaniu do newsletter’a. Strona podobna jest do Unsplash i Gratisography.

NewOldStock – nos.twnsnd.co – jest to rodzaj strony, na której znajdziemy stare, archiwalne zdjęcia. Są one również wolne od praw autorskich.

Picjumbo.com – Strona z darmowymi zdjęciami, które podzielone są na kategorie. Można używać ich do wszystkiego.

Stron z darmowymi zdjęciami jest naprawdę wiele. Pamiętaj, że przy odwiedzaniu strony ze zdjęciami, należy zapoznać się z licencją. Oszczędzi Ci to zbędnych problemów i komplikacji. Zainteresowała Cię inna tematyka blogu? Zajrzyj na naszą stronę i dowiedz się innych ciekawych i równie przydatnych informacji! Pixelwork.pl


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij