Wordpress czy Joomla? - Agencja Interaktywna - Pixelwork.pl

WordPress czy Joomla?

Avatar
Dominik Jarnot  16 Sty, 2020   

Znudzony cztaniem monotonnych artykułów? Wypłenij krótki formularz, a bezpłatną wycenę otrzymasz jeszcze dziś! :) Wypełnij formularz

W świecie stron opartych na CMS, konkurują ze sobą dwa darmowe CMS’y. Jest to WordPress i Joomla. Pytanie, który jest lepszy?

Joomla cechuje się swoją prostotą. Obsługuje znacznie więcej funkcji niż WordPress. WordPress zatem może nadrobić tymi funkcjami, jeśli zainstalujemy wszystkie odpowiednie do tego funkcje.

WordPress cechuje się ogromną bazą wtyczek. Dostępnych jest ich aż ponad 50 tysięcy. Wśród nich znajdziemy takie, które pomogą nam w modyfikacji CSS, albo optymalizacji SEO. WordPress to idealne rozwiązanie pod bloga albo wizytówkę firmy.

W przeciwieństwie do WordPress, to Joomla umozliwia rozbudowywanie systemu bez końca. Najlepiej się sprawdzi, gdy znamy jakieś podstawy PHP, większość użytecznych wtyczek do Joomla jest niestety płatna. W Joomla możemy stworzyć bardziej zaawansowany sklep niż np. WooCommerce. Joomla to doskonały pomysł do e-learningu, obsłudze społeczności albo prowadzeniu e-urzędów.

Oba serwisy posiadają olbrzymią społeczność użytkowników. Nasze problemy możemy rozwiązywać poprzez forum, trudno nie rozwiązać problemu przy ogromnej społeczności.

Możemy kupić motyw do obydwóch CMS’ów. Motyw nie tylko zapewnia wygląd, ale jest to rozwiązanie z gotową architekturą. Istnieje też wiele motywów darmowych, które można komponować z bezpłatnymi wtyczkami i mieć stronę kompletnie za darmo.

Motywy same w sobie posiadają funkcje takie jak przykładowo responsywność. Wiele motywów, które kupimy posiada zainstalowane płatne wtyczki, które umożliwiają budowanie strony od początku.

Przy wyborze naszego CMS warto wziąć pod uwagę możliwość rozbudowy. W Joomli ogranicza nas nasza wyobraźnia. WordPress sam w sobie jest znacznie łatwiejszy w użytkowaniu i szybko jesteśmy w stanie zbudować na nim stronę. Nasi pracownicy też będą w stanie w szybki sposób nauczyć się obsługi naszej strony.

Oby dwa CMS’y posiadają olbrzymią społeczność użytkowników i programistów, którzy tworzą nowe wtyczki i motywy. Zawsze znajdziemy rozwiązanie naszego problemu z uwagi na forum. Zamiast przeglądać listę wszystkich CMS’ów, to warto wybrać jeden z najpopularniejszych.

Jeśli chcemy posiadać stronę opartą o systemie CMS, to warto skorzystać z oferty agencji interaktywnej Pixelwork.pl. W swojej ofercie posiadamy usługi związane z tworzeniem stron internetowych. Szczegóły znajdują się tutaj: Link do oferty stron internetowych. Zachęcamy do kontaktu z nami.


Avatar
Dominik Jarnot [email protected]
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do [...]
Spodobał Ci się nasz artykuł? Daj o sobie znać!
0,00 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0)
KORONAWIRUS W POLSCE – PIXELWORK dla bezpieczeństwa Klientów i pracowników wstrzymuje działalność

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 oraz zabezpieczenia zdrowia i życia naszych Klientów i Pracowników, PIXELWORK od dnia 16.03.2020 r. do odwołania wstrzymuje prowadzoną działalność.

Zamknij