fbpx

CZY PROWADZENIE FANPAGE’A MA SENS?

CZY PROWADZENIE FANPAGE’A MA SENS?

Aktualnie Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie.

Posiada ponad 1.2 miliarda użytkowników a liczba ta wciąż rośnie.

Tak ogromna liczba aktywnych użytkowników daje niespotykane nigdzie indziej możliwości marketingowe.

 

Na samym początku należy pamiętać by Fanpage na Facebooku koncentrował się wokół określonego tematu. Warto też przemyśleć rodzaj publikowanych wpisów oraz określić grupę docelową.

Na pierwszym planie powinniśmy koncentrować się na merytorycznej wartości przekazu. Nie należy jednak, zapominać o formie poszczególnych wpisów- Każdy wpis powinna cechować różnorodność, aby nasz kanał nie był zbyt monotonny, dla przeciętnego odbiorcy. Promując wybrany produkt, można dodać interesujące zdjęcie lub filmik.

Konsekwencją dodania graficznej prezentacji jest mniejszy zasięg postu, jednak jak pokazują badania, użytkownicy są bardziej zaangażowani w obserwację, wypowiedzi, a nawet zakup towaru czy usługi.

CO WAŻNIEJSZE- czasami mniej,znaczy więcej i właśnie to idealnie sprawdza się co do ilości publikowanych postów.

Publikowanie postów,nie powinno mieć formy spamu. Praktyczną funkcją jest zaplanowanie wpisów na konkretny dzień lub godzinę.

Jeżeli, zależy ci na szybkim zwiększeniu swojej pozycji w internecie, warto zastanowić się nad zleceniem prowadzenia mediów społecznościowych, firmą, które znają już ten temat „od podszewki”.

Media Społecznościowe

Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.